Mgr. Barbora Vaľková

Psychológ, hipoterapeut, hipológ, učiteľ jazdy

Vyštudovala odbor psychológia na Univerzite Komenského v Bratislave a obhájila diplomovú prácu na tému “Vplyv hipoterapie na kvalitu života ľudí so zdravotným postihnutím”. Ešte popri štúdiu pôsobila 2 roky ako dobrovoľníčka v akreditovanom hipoterapeutickom centre zameranom najmä na pedagogicko-psychologické jazdenie, ale aj hiporehabilitáciu a športové jazdenie postihnutých. Certifikát hipoterapeutky vydaný Slovenskou hipoterapeutickou asociáciou získala v roku 2011. Nasledovala polročná absolvenská prax v Hipoterapeutickom centre Hipony a takmer ročné pôsobenie v oblasti výkonu pedagogicko-psychologického jazdenia v občianskom združení Priatelia z Ranču Lieskovec. Disponuje platnou licenciou jazdca, učiteľa jazdy a absolvovala kurz hipológa – inštruktor pre výcvik koňa na hipoterapiu.

Bc. Lucia Budiská

Asistent hipoterapeuta

Ukončila bakalárske štúdium v odbore psychológia na Univerzite Komenského v Bratislave a momentálne pokračuje v štúdiu jeho magisterskej formy. Absolvovala ročný kurz posunkového jazyka. Práca s deťmi a nekonečná trpezlivosť – to je oblasť v ktorej je Lucka doma. Okrem zodpovedného pôsobenia v OZ Siberty má veľa záujmov, aj netradičných, ako skákanie na slackline. Rada číta, tancuje a samozrejme robí všetko, čo len trochu súvisí s koňmi. Momentálne sa pripravuje na skúšky základného výcviku jazdca a jej métou je absolvovanie hipoterapeutického kurzu.

Judy Mitalová

Špecialista pre chov koní a jazdectvo

Vyštudovala odbor Chovateľ koní v Šali. V našom občianskom združení je jej poslaním starať sa o mentálne i fyzické blaho našich štvornohých priateľov. Jej kompetencie siahajú aj do oblasti výcviku koní a prijazďovania mladých remont. Judy je totiž aktívnou jazdkyňou s dlhoročnými skúsenosťami či už z oblasti anglického jazdenia či voltíže.

Lenka Scheinerová

Asistent a dobrovoľník

Lenka je človek so srdcom pre kone. Ak sa do niečo pustí, robí to naplno. Je veľmi ochotná pomáhať s čímkoľvek, o čo ju poprosíte. Pre správnu vec by urobila maximum, preto sme veľmi radi že patrí medzi nás a dobrovoľne sa zúčastňuje na všetkom dianí nášho OZ-etka. Určite vás ale dostane svojím zmyslom pre humor a zábavnými historkami zo svojho života.

Mgr. Zuzka Michalíková

Asistent a dobrovoľník

Zuzka jazdí od ôsmych rokov s menšími či väčšími prestávkami. Má bohaté skúsenosti s rôznymi trénermi i koňmi a disponuje základnými skokovými zručnosťami. Vie pridať ruku k dielu a je známa svojou schopnosťou donútiť koňa stáť v kýbli (prepáčte, súkromný vtip). V ošetrovaní chorých koní totiž nenájdete väčšieho vytrvalca.

Mgr. Mirka Kováčová

Dobrovoľník

Mirka je tiež dôležitým článkom v našom občianskom združení. Jej poslaním je robiť všetko to, čo my ostatní nestihneme. Vystihuje ju pozitívna nálada, veľká energia a ešte väčší úsmev.