Oliver

16 ročný anglický plnokrvník, ktorý do Stajne Plameň prišiel len ako 11 mesačné žriebä. Počas jeho športovej kariéry si odbehol na viacero dostihov i military. Istú dobu tiež pôsobil ako voltížny kôň. Olivera život vyzbrojil výnimočnou inteligenciou a svojskou osobnosťou, ktorá nás často dostáva do veselých situácií. Dnes, v jeho veku, je stále aktívnym, ale trpezlivým učiteľom s chuťou pracovať s deťmi i dospelými. Jeho špecialitou je láska k vode – za horúceho počasia je popoludné kúpanie v jazere pre Olivera jasná voľba.

Dublér

Do partie domácich koní sa pridal len pred pár rokmi. Dublér s jeho predchádzajúcim majiteľom skákal parkúr a tieto skúsenosti z neho spravili vynikajúceho koňa pre tých, ktorých láka predstava lietať s koňom ponad prekážky. Inak je to kôň vhodný skôr pre jazdcov skúsenejších, ktorí vedia oceniť vyššie chody a pohyb väčšieho koňa. Dublér si milo vyžaduje pozornosť a vie ju náležite oplatiť v podobe nových zážitkov a skúseností.

Meibeibi

Anglický plnokrvník. Narodil sa v roku 1995 v Stajni Plameň kobylke menom Metafora, ktorá hneď po jeho pôrode zomrela. Beibiho odchovali ako žriebä na fľaške. Ako sirota na dostihovej dráhe si získal mnoho obdivovateľov, nie len kvôli svojej smutnej histórii, ale najmä kvôli vynikajúcim výkonom. O Beibim sa v 90tych rokoch pravidelne písalo i v novinách. Dnes je Beibi skvelým a vyrovnaným učiteľom najmä pre deti a pre jeho ľahkú jazditeľnosť je právom považovaný za jedného z najlepších školských koní.

Sumaga

Narodila sa v roku 2004 a je anglický plnokrvník. Sumaga, ako väčšina domácich koní, má za sebou dostihovú kariéru. Jej talent sa prejavil až neskôr, pri práci s deťmi. O tomto svedčí aj skutočnosť, že 2 dni po poslednom dostihu sa už naplno venovala výuke mladých jazdcov začiatočníkov. Jej nízky vzrast a jemnosť ju predurčuje na prácu s najmenšími a pre jej pokojnú povahu a trpezlivosť sa využíva aj v hipoterapii.

Capella

Anglická plnokrvníčka. Kobylka v pokročilom veku, ktorá púta pozornosť krásnou tmavou farbou a jemnou stavbou tela. Je ľahko jazditeľná aj menšími deťmi a zároveň skvelý partner v hipoterapii. Deti oceňujú jej pokojný charakter a poslušnosť. Spôsoby dámy ukazuje Capella aj kľudným správaním sa či už pri ošetrovaní, tak aj pri kŕmení z detskej ruky.

Roland

Slovenský teplokrvník, pán postaršej povahy a skúsený terapeut. Vystihuje ho múdrosť, rozvaha a vyrovnanosť, čo aj napriek jeho väčšiemu vzrastu vyvoláva u detí pocit dôvery a istoty. Jeho mechanika pohybu ho predurčuje na prácu s malými deťmi, ktoré ešte nezvládajú výraznejší, stimulačný pohyb väčšiny koní. Obľúbený je medzi dievčatami, a to najmä pre jeho výzor podobný belkovi Juráškovi – Popoluškinmu kamarátovi

Virna

13 ročná kobylka, ktorá sa do nášho tímu dostala len pred pár mesiacmi. Aj napriek svojmu mohutnému vzrastu sa stala obľúbenou u detí, ktoré sa radi aktívne zapájajú do čistenia a strojenia pred jazdeckou hodinou. Jedinou nevýhodou je to, že jej naši začínajúci jazdci dosiahnu sotva po brucho. Vašu dôveru si určite dokáže získať.